Relacja z warsztatów w Końskich 24.02.2023

24 lutego odwiedziliśmy z naszymi warsztatami Końskie. Kolejna grupa nauczycieli i doradców zawodowych z województwa świętokrzyskiego mogła zdobyć wiedzę i poszerzyć swoje horyzonty zawodowe o wiedzę z zakresu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji i kwalifikacji rynkowych. Było to dla nich również niesamowite doświadczenie spotkania z nowoczesnymi technologiami.

W warsztatach wzięło udział 21 nauczycieli i doradców zawodowych, którzy wcześniej uczestniczyli w 12godzinnej ścieżce szkolenia online. Bogatsi o wiedzę teoretyczną z obszaru ZSK, kwalifikacji rynkowych i Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030 przystąpili do praktycznej część warsztatowej, która pozwoliła im na usystematyzowanie wiedzy i umożliwiła poznanie nowinek technologicznych w edukacji.

Część poświęconą kwalifikacji rynkowej „Projektowanie i obsługiwanie procesu druku 3D” poprowadził trener i egzaminator z wieloletnim doświadczeniem – Sebastian Panas. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak pracuje drukarka 3D i jak wygląda przygotowanie projektu. Trener wprowadził również uczestników w świat wirtualnej rzeczywistości. Nie tylko pokazał jak korzystać z gogli VR i jakie możliwości w procesie nauki daje ich wykorzystanie, ale pomógł chętnym osobom w ich obsłudze.

Warsztat z kwalifikacji „Przygotowywanie potraw zgodnie z trendami rynkowymi i zasadami zdrowego żywienia” poprowadził Michał Kulpiński – praktyk w swojej dziedzinie, ale również egzaminator ZSK. Pokazał uczestnikom jak wygląda nowoczesna gastronomia na światowym poziomie i z jakich technik i technologii korzysta współczesny kucharz. Uczestnicy mogli włączyć się w proces przygotowywanych dań, a co najważniejsze spróbować zupełnie nowych smaków. Nic tak bowiem nie wzbogaca doświadczenia co pobudzanie wielu zmysłów.

Wojciech Ignasiak zaprezentował natomiast środowisko laboratoryjne dla kwalifikacji rynkowej „Montowanie stolarki budowlanej”. Nauczycieli i doradcy zawodowi poznali jak wyglądają mobilne zestawy do nauki i egzaminowania przyszłych monterów okien i drzwi. Byli pod wrażeniem dostarczonego laboratorium i jego możliwości. Zobaczyli również, że praca montera wymaga naprawdę dużej precyzji i fachowości, aby uniknąć usterek i reklamacji stolarki okiennej i drzwiowej.

Wysokie oceny warsztatów w ankietach końcowych odzwierciedlają wysoką jakość przygotowania warsztatów i potrzebę pogłębiania wiedzy z zakresu kwalifikacji rynkowych w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Zapraszamy do fotogalerii