Warsztaty w Lublinie

W warsztatach uczestniczyło 21 osób z reprezentujących lubelskie szkoły. Wiedzę teoretyczną na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji i kwalifikacji rynkowych zdobyli już wcześniej, podczas szkolenia on-line. Zwieńczeniem, ale również praktycznym doświadczeniem był dla nich udział w części stacjonarnej. Nasi trenerzy, specjaliści w swoich dziedzinach, w środowiskach laboratoryjnych zaprezentowali trzy kwalifikacje rynkowe wpisane do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji z kluczowych branż.

Za prezentację kwalifikacji „Przygotowywanie potraw zgodnie z trendami rynkowymi i zasadami zdrowego żywienia” odpowiada wieloletni szef kuchni, wirtuoz gastronomii i egzaminator Pan Łukasz Boreczek. Uczestnicy dowiedzieli się, z jakich najnowszych technologii korzysta kucharz oraz jakie trendy panują aktualnie w światowej gastronomii. Pokaz nie tylko zachwycił wizualnie, ale był również okazją do spróbowania nowych, nieoczywistych smaków.

O tym dlaczego prawidłowo zamontowana stolarka drzwiowa i okienna jest ważna nie tylko dla ostatecznego klienta, ale równie istotna dla montera, który dzięki swojej fachowej wiedzy i umiejętności niweluje ryzyko reklamacji i błędów, opowiadał Pan Wojciech Ignasiak. To nie tylko szkoleniowiec, ale również nauczyciel praktycznej nauki zawodu na kierunku „Budownictwo” z wieloletnim doświadczeniem.

„Projektowanie i obsługiwanie procesu druku 3D” zaprezentował Pan Tomasz Baranowski, który od wielu lat szkoli i przeprowadza egzaminy nie tylko z tej kwalifikacji, ale kilku innych z szeroko pojętej branży informatycznej. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak przygotować projekt i jakie techniczne możliwości posiada drukarka 3D. Pan Tomasz opowiedział również jakie branże korzystają na co dzień z drukarek 3D i jakie możliwości otwierają się na rynku pracy osobom, które posiadają kwalifikacje w zakresie projektowania i ich obsługi.

Niebywałą gratką dla nauczycieli i doradców była możliwość wejścia do wirtualnego świat za pomocą goli VR. Dodatkowo każdy z nich otrzymał bezpłatnie własne gogle w wersji SmartBox, z których może korzystać w dowolnym miejscu i czasie jedynie przy użyciu własnego telefonu! To wspaniała inspiracja do prowadzenia zajęć i pracy z uczniami. Niewątpliwe uatrakcyjni przekazywanie wiedzy.

Uczestnicy wyposażeni w nową, przydatną wiedzę, a także materiały i narzędzia do pracy dydaktycznej w superlatywach wypowiadali się o warsztatach. Odzwierciedleniem tego są opinie z ankiet wypełnianych na koniec spotkania. Oto jedna z nich: „Bardzo profesjonalne i świetnie zorganizowane szkolenie. Dziękuję!”. Z tym pozytywnym akcentem zabieramy się za organizację warsztatów w kolejnych lokalizacjach.